Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Kontynuacja przeglądania strony, jest jednoznaczna z akceptacją ich wykorzystania. Możesz zmienić ustawienia lub uzyskać więcej informacji tutaj.


Nauka hiszpańskiego - Walencja

Walencja – miasto nietoperzy

Walencja leży nad Morzem Śródziemnym i jest trzecim pod względem wielkości – po Madrycie i Barcelonie - miastem w Hiszpanii. To idealne miejsce do życia lub wakacyjnego wypoczynku, bo słońce świeci tu aż przez 320 dni w roku. Trudno uwierzyć, prawda?

Pospaceruj wśród zieleni, podziwiaj zabytki, poleniuchuj na plaży

Walencja to bardzo przyjazne i zielone miasto. Znajdują się tu liczne parki z drzewami cytrusowymi i pomarańczowymi, w których można schronić się przed palącym słońcem. Turystów zachwycają piękne plaże wyróżnione Błękitną Flagą, które ciągną się tu  kilometrami. Oczywiście można na nich nie tylko korzystać ze słońca, ale też z całej gamy sportów wodnych.  Na uwagę zasługuje też port, bo jest on jednym z największych w Europie i robi znakomite wrażenie.

W Walencji jest wiele atrakcyjnych zabytków. W mieście z nietoperzem w herbie koniecznie trzeba zobaczyć katedrę z XIII wieku, bo według starej tradycji znajduje się w niej Święty Graal, zresztą udostępniony do oglądania wiernym. Warto też wdrapać się na wieże obronne Serrano, z których rozciąga się piękny widok na Walencję.  

Turyści bardzo chętnie odwiedzają również, położone w dawnym korycie rzeki Turii, imponujące Miasto Sztuki i Nauki. Wspaniała, nowoczesna architektura gmachów opery, kina, muzeum nauki czy oceanarium na każdym zrobi ogromne wrażenie i jest współczesną wizytówką Walencji.

Klimat, którego nie znajdziesz nigdzie indziej

Nieco na uboczu najbardziej reprezentatywnej części miasta znajduje się stara dzielnica El Carmen, która słynie z nocnego życia. Po zmroku wąskie uliczki, resturacje i bary wypełniają się mieszkańcami i turystami, zajądającymi się słynną paelleą i pijącymi hiszpańskie wino.  

Tradycyjne lokalne przysmaki można też kupić w imponującej modernistycznej hali targowej, pełnej kolorowych stoisk ze świeżymi warzywami, rybami czy owocami morza.

Walencja ujmuje niepowtarzalnym klimatem. Jeśli ktoś szuka słońca, nadmorskiej bryzy, pysznego  jedzenia i gościnności, koniecznie musi tu przyjechać, choćby na kilka dni. A może zostać na dłużej..?

O szkole

Szkoła to budynek hiszpańskiej willi powiększony o sale lekcyjne byłego uniwersytetu, mieszczące się po drugiej stronie ulicy w rejonie Uniwersyteckim miasta Walencja. Obok znajdują się 2 duże parki, Viveros i 8 kilometrowy park Turia. Ten drugi powstał w miejscu dawnego koryta rzeki i przebiega przez całą długość miasta, począwszy od Bioparc Zoo, i kończąc na futurystyczny Mieście Sztuki i Nauki. W odległości krótkiego spaceru znajduje się stare miasto i główna dzielnica handlowa Walencji. Biorąc tramwaj lub autobus tuż obok szkoły, można dotrzeć na plażę w mniej niż 10 minut. Szkołą posiada miejsce wypoczynkowe dla studentów z komputerami, WIFI, bibliotekę oraz tarasy na parterze i na dachu budynku gdzie można wypocząć w promieniach słońca.