Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Kontynuacja przeglądania strony, jest jednoznaczna z akceptacją ich wykorzystania. Możesz zmienić ustawienia lub uzyskać więcej informacji tutaj.


Nauka hiszpańskiego - Sewilla

Sewilla – pomarańczowe serce Andaluzji

„Kto nie widział Sewilli, ten nigdy nie patrzył z zachwytem” - głosi stara hiszpańska piosenka o stolicy Andaluzji. Miasto kojarzy się z operą, flamenco i wszechobecnymi drzewkami pomarańczowymi. To wymarzone miejsce, by poczuć gorącą atmosferę południa Hiszpanii. Sewilla ma po prostu magię i niesamowity urok.

Fascynujące zabytki, ale nie tylko

To piękne, majestatyczne miasto z imponującymi, zabytkowymi budynkami, wąskimi uliczkami i licznymi parkami, w których można odpocząć od upałów. Słynie z niezliczonej ilości drzewek pomarańczowych, które kwitną od kwietnia do maja, rozsiewając po całym mieście wspaniałe zapachy.

Wdychając tą upojną woń, można pospacerować po Starym Mieście i odwiedzić Katedrę Najświętszej Marii Panny z przełomu XV i XVI wieku, dawny pałac królewski Reales Alcazares, czy Plac Hiszpanii, zbudowany już w XX wieku. Na odpoczynek zaprasza dawna dzielnica żydowska Santa Cruz, z charakterystycznymi wąskimi uliczkami i ukwieconymi dziedzińcami. Po zmroku małe restauracje i urokliwe kawiarenki zapełniają się  turystami, którzy jedzą słynne tapas i chłoną atmosferę tego niesamowitego miejsca.  

Zatańczysz?

Sewilla to także ojczyzna flamenco, więc obejrzenie pokazu tego wyjątkowego, pełnego emocji  tańca, jest po prostu obowiązkowe. Piękne Hiszpanki w kolorowych sukniach uwiodą ruchem, gestem i historią opowiedzianą muzyką. To niezapomniane przeżycie i prawdziwa uczta dla ducha.

Kto raz odwiedzi Sewillę, na pewno będzie chciał tu wrócić. Miasto wciąga swoim niesamowitym klimatem, jest przyjazne, bezpieczne i bardzo atrakcyjne dla turystów. Znajdziemy tu wspaniałe jedzenie, gościnnych mieszkańców i fascynująca historię, w której przeplatają się losy Maurów, Żydów, Cyganów i hiszpańskich chrześcijan.

O szkole

Typowy dla Sewilli budynek 1800 m2, w samym sercu miasta, zaledwie kilka kroków od katedry oraz głównych ulic handlowych. Szkoła posiada; 35 sal lekcyjnych, taras usytuowany na dachu budynku, który jest wspaniałym miejscem do wypoczynku, salę multimedialną, Wi-Fi i jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.