Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Kontynuacja przeglądania strony, jest jednoznaczna z akceptacją ich wykorzystania. Możesz zmienić ustawienia lub uzyskać więcej informacji tutaj.


Nauka hiszpańskiego - San Sebastian

San Sebastian – światowa stolica najlepszego jedzenia

San Sebastian to piękne miasto położone nad morzem, tuż przy granicy z Francją. Ta stolica hiszpańskiej prowincji Gipuzkoa w Kraju Basków zachwyca plażami i urokliwą starówką. Jest też uznawana za światowe centrum najlepszego jedzenia. Dlaczego?

Nigdzie nie zjesz tak dobrze

Kręte uliczki starówki San Sebastian pełne są tradycyjnych hiszpańskich restauracji, barów i kawiarni. Tu jedzenie jest atrakacją samą w sobie. Można delektować się słynnymi przekąskami – kanapkami, które nazywają się – nie jak w całej Hiszpanii  tapas – lecz pinxos. Podawane są  na małych kawałkach bagietki, a nadzienie trzyma się na nich za pomocą wykałaczek. W knajpkach z widokiem na wodę można też zatracić się w smakach ryb i owoców morza.

Nic więc dziwnego, że San Sebastian uchodzi za światową stolicę jedzenia - tutejsze lokale mają łącznie aż 14 prestiżowych gwiazdek przewodnika Michelin! Tylko tutaj i w Paryżu znajdują się aż trzy restauracje wyróżnione najwyższymi kulinarnymi odznaczenami – trzema gwiazdkami Michelin!

A po jedzeniu...

Na głodnych przeżyć duchowych, czekają architektoniczne perełki miasta, do których zaliczamy XVI – wieczny kościół San Vincente przy placu Konstytucji, a także ruiny twierdzy Castillo de Santa Cruz de la Mota, założonej w XIII wieku na szczycie wzgórza Monte Urgull. Na murach twierdzy rozstawiono zabytkowe działa oraz umieszczono olbrzymią figurę Chrystusa.  Innym ciekawym miejcem jest także Wyspa św. Klary, nazywana "Perłą San Sebastian", na którą można dopłynąć specjalnymi łodziami, które wypływają z portu.

Do San Sebastian warto również przyjechać w czasie Festiwalu Tamborrada, który odbywa się co roku w styczniu. Rozpoczyna się on o północy na placu Konstytucji podniesieniem flagi miasta. To znak, że można zacząć 24-godzinną zabawę. W tym wspaniałym mieście na pewno nikt nie będzie się nudził.

O szkole

Szkoła znajduje się obok dużego parku, niedaleko centrum miasta, bo tylko 5 min pieszo i plaży 10 min pieszo. W okolicy znajdują się banki, kawiarnie i bary.

Szkoła posiada: 18 klimatyzowanych sal lekcyjnych, interaktywne tablice w większości klas, multimedialne pomieszczenie (w którym studenci mogą utrwalać swój hiszpański oglądając filmy lub seriale hiszpańskie), 8 komputerów z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz WiFi, przestronny taras na świeżym powietrzu z maszynami vendingowymi (zawierają; przekąski, kawę i napoje), dużą recepcję z sofami i tablicami ogłoszeń, obszar wypoczynkowy, bibliotekę (z książkami, przewodnikami, czasopismami i gazetami), 6 toalet i WC dla osób niepełnosprawnych, 4 miejsca parkingowe (dostępne do wynajęcia).