Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Kontynuacja przeglądania strony, jest jednoznaczna z akceptacją ich wykorzystania. Możesz zmienić ustawienia lub uzyskać więcej informacji tutaj.


Nauka hiszpańskiego - Barcelona

Barcelona - raj dla miłośników zabytków, jedzenia i piłki nożnej

Zachwyca zabytkami, wyśmienitą kuchnią i śródziemnomorskim klimatem. Barcelona to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Nie można się temu dziwić. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, od miłośników sztuki, wspaniałej architektury, pięknych plaż, po zwolenników piłki nożnej i amatorów rajdów po sklepach najdroższych marek świata. Po prostu trzeba tu choć raz w życiu przyjechać. 

Barcelona to Gaudi 

Miłośnicy zabytków nie będą się nudzić na spacerze po Barcelonie śladami Antonio Gaudiego – znakomitego architekta i zasłużonego mieszkańca, który stworzył najbardziej znane symbole tego miasta. Obowiązkowe punkty to m. in. Sagrada Familia, czyli niezwykła świątynia rzymskokatolicka, której budowa trwa od ponad 130 lat (i wciąż się nie zakończyła), park Palau Guell z budowlami ozdobionymi kolorowymi mozaikami czy bajkowy dom Casa Batllo, który najefektowniej prezentuje się po zmroku. 

Na fanów piłki nożnej czeka z kolei fantastyczny stadion Camp Nou, na którym gra słynna FC Barcelona. To świątynia współczesnego futbolu, nie tylko dla Katalończyków. Można wejść do szatni, wybiec tunelem na murawę i poczuć się jak słynny Leo Messi. Oprócz tego poznać historię legendarnego klubu, zajrzeć do loży prasowej czy na trybuny. Dla każdego fana futbolu będzie to niesamowite przeżycie. 

Barcelona to także piękne, szerokie plaże, na których Katalończycy i turyści spędzają całe dnie. Można tu zażywać kąpieli słonecznych, uprawiac sporty wodne, czy po prostu spotkać się z przyjaciółmi. Wzdłuż plaż ciągną się deptaki z setkami lokali i sklepów z pamiątkami.

Tu wszystko smakuje 

Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania Barcelony jest wizyta w urokliwych restauracjach i knajpkach, w których podawane są słynne hiszpańskie tapas. W gwarnych i zawsze pełnych lokalach, można posmakować przekąsek a do nich – koniecznie kieliszek dobrego wina

Barcelona zachwyca gościnnością, urokliwymi uliczkami i niepowtarzalnym klimatem. Kto raz tu przyjedzie, przesiąknie atmosferą  miasta i będzie chciał tu wracać o każdej porze roku. Łagodny klimat bardzo temu sprzyja.

O szkole

Szkoła znajduje się w samym centrum miasta, ok. 5 minut spacerem od Plaza Catalunya, który jest centralnym placem i multimodalnym węzłem komunikacyjnym miasta. Szkoła zajmuje 6 pięter w eleganckiej kamienicy Barcelony. Budynek pochodzi z końca XIX wieku, ma charakterystyczny trójkątny kształt i wiele atrakcyjnych cech: bardzo ozdobne wejście, marmurowe schody, wysokie sufity i mnóstwo naturalnego światła.

Szkoła posiada: 40 klimatyzowanych sal lekcyjnych, bibliotekę i salę komputerowa oferująca komplementarne internetowe kursy hiszpańskiego “Net Languages” dostępne dla wszystkich studentów, Wi-Fi w 85% szkoły, interaktywne tablice w wiekszości klas, bar typowo hiszpański, który w ciągu dnia oferuje szeroki wybór gorących i zimnych dań oraz napoje, taras na dachu, gdzie studenci mogą zrelaksować się w promieniach słońca.